شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 19:25 منتشر شده در مورخ: 1401/11/02 شناسه خبر: 1923687
عذرخواهی عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال از سرمربی مس

خسروی: به اعتراض عادت دارم/ توروخدا مربیان موبایل به کنار زمین نیاورند!

خسروی: به اعتراض عادت دارم/ توروخدا مربیان موبایل به کنار زمین نیاورند!
عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: بعد از آن اشتباه فاحش از سرمربی مس عذرخواهی کردم.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی خسروی عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون بسکتبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همه داوری‌ها خیلی خوب است اما در یک مسابقه از هفته هفدهم لیگ برتر بین دو تیم مس رفسنجان و نساجی داوری دور از انتظار بود. نداریم چنین داوری در لیگ برتر! ( خسروی سپس با اشاره به اینکه در آسانسور گرفتار شده‌اند به شوخی گفت: در آسانسور باز نمی‌شود!)

وی در مورد اعتراض زیاد تیم‌ها به داوران در هفته هفدهم لیگ برتر عنوان کرد: 8 مسابقه را رصد کردم. من عادت کرده‌ام! البته عضو کمیته داوران هستم اما کاره‌ای نیستم و چیدمان داوری و سیاست های داوری با خود خداداد افشاریان است. در بازی مس رفسنجان و نساجی داوری خوب نبود و من همان شب به محمد ربیعی سرمربی مس تلفن کردم و از او عذرخواهی کردم.

خسروی افزود: کمیل غلامی داور مسابقه را دوستش داریم. جوانی تحصیلکرده گیلانی است که کارمند اداره ورزش است. اما در آن روز او شخصیت مقتدر داور ایرانی را نداشت. کمک داورش هم یک آفساید ابتدایی را به اشتباه اعلام کرد. آفسایدی که در حد کلاس اول دبستان بود. تیم داوری این مسابقه روز خوبشان نبود.

عضو کمیته داوران در مورد داوری مسابقه هوادار و آلومینیوم گفت: تو را به خدا به مربیان بگویید موبایل کنار زمین نیاورند! داور می‌تواند با مربیان، نیمکت نشینان هر دو تیم چه در ابتدای مسابقه و چه در انتهای مسابقه که وارد زمین می شوند، برخورد کند و اخطار بدهد و اخراج کند. در مورد ‌VAR هم باید بگویم این سیستم هم چالش دارد در جام جهانی همین کمک داور ویدئویی باعث شد که تیم داوری کشورمان به خانه برگردد.

وی در مورد کمک داور ویدئویی گفت: تاج رئیس فدراسیون فوتبال در این مساله خیلی خوب عمل کرد و از باشگا‌ه‌ها خواست سرکیسه را شل کنند. من هم می‌گویم جناب رجائیان عزیز 20 میلیارد تومان برای باشگاه آلومینیوم رقمی نیست بیایید ورزشگاه‌ها را تجهیز کنیم.

خسروی در مورد تعداد زیاد داوران در لیگ برتر گفت: این مساله را درست می‌کنیم. وقتی VAR بیاید، فقط باید 40 داور سرکلاس بنشینند و فیفا با تعداد بیشتر داور در این کلاس موافقت نمی‌کند. باید داوران مدرک VAR  بگیرند و به این ترتیب تعداد داوران کاهش پیدا می‌کند.

 

 

http://media.dana.ir/1923687
ارسال نظر
نظرات