شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 19:20 منتشر شده در مورخ: 1401/11/02 شناسه خبر: 1923685
توضیحات رئیس فدراسیون بسکتبال درباره جعل نام خلیج فارس؛

داوری: از مواضع خود درباره خلیج فارس کوتاه نمی‌آییم/ بازرسی وزارت ورزش به ابهامات مالی ورود خواهد کرد

داوری: از مواضع خود درباره خلیج فارس کوتاه نمی‌آییم/ بازرسی وزارت ورزش به ابهامات مالی ورود خواهد کرد
رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: کشور ما بر این است که خلیج فارس برای همیشه خلیج فارس خواهد بود و از مواضع خود کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون بسکتبال امروز با حضور معاون وزیر برگزار شد. مهمترین بحث این مجمع ابهامات مالی بود.

جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال در مجمع عمومی این فدراسیون در مورد حضور نمایندگان ایران در سوپرلیگ غرب آسیا اظهار داشت: ما 2 نماینده خوب در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا داریم. با وجودی که گفته می‌شد سطح این مسابقات خوب نیست ولی مشخص شد که حضور در مسابقات به‌صلاح تیم‌های ماست.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: امیدوارم بازیکنانی که در این تورنمنت حضور دارند بتوانند به تیم ملی کمک کنند. متأسفانه حامد حدادی هم تحت عمل جراحی قرار گرفت و به پنجره بعدی انتخابی جام جهانی نمی‌رسد، این موضوع، شرایط ما را عوض می‌کند.

داوری گفت: تیم‌های ایرانی در ابتدای مسابقات با قبول شکست، غافلگیر شدند که یکی از دلایل آن، مسیر پروازی غیرمستقیم از ایران به کشورهای دیگر است. به‌مرور زمان اما دو تیم ذوب‌آهن و شهرداری گرگان به بالای جدول برگشتند و امیدوارم شرایط آنها بهتر شود.

وی در مورد احداث خانه بسکتبال تصریح کرد:‌ صحبت‌هایی انجام دادیم و قرار است در ابتدا یک زمین بسکتبال 3نفره در دو سه ماه آینده و در مجموعه آزادی با توجه به نیاز تیم‌های ملی تجهیز شود. بعد از آن وقتی ساخت‌وسازهای دبیر تمام شد، برنامه‌ای داریم که در مجمع طرح خواهد شد که سال آینده وارد فاز اجرایی شود، این پروژه از زمان شروع، حدود 30 ماه زمان نیاز دارد.

داوری در مورد ساخت‌وسازهای رئیس فدراسیون کشتی در مجموعه آزادی گفت: ایشان مجموعه بزرگی را برای کشتی تجهیز کرده و از زمینی که به بسکتبال تعلق دارد، به‌صورت موقت به‌عنوان کارگاه استفاده می‌کند. این محوطه تا پایان سال به ما واگذار خواهد شد و ما از سال آینده شروع می‌کنیم.

در ادامه جواد داوری در حاشیه‌ مجمع عمومی فدراسیون بسکتبال در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره‌ی ابهامات مالی این فدراسیون اظهار داشت: این مجمع، مجمع عملکرد فدراسیون قبلی بود. خود طباطبایی حضور نداشت من هم اشاره‌ای به ابهامات نکردم. مسائلی به خزانه‌دار و حسابرس مربوط بود و ملاحظه کردید که در ابتدا رای نیاورد و سپس تایید شد. بازرسی وزارت ورزش و جوانان به قضایا ورود خواهد کرد.

وی درباره ادعای سام بوشهری سرپرست هیئت و منظقه آزاد اروند و سرپرست تیم نفت آبادان و گم شدن ۷۰ هزار دلار در فدراسیون قبلی اضافه کرد: نامه‌نگاری‌هایی صورت گرفته و به زودی شفاف‌سازی می‌شود. خودم از بازرسی وقت پیگیری کردم. این مساله‌ مهمی است و منش ما شفاف‌سازی است تا خیال جامعه راحت باشد. امیدواریم که اتفاق خاصی هم رخ نداده باشد چون این عزیزان هم خادم بسکتبال هستند.

رئیس فدراسیون بسکتبال درباره‌ی نام جعلی استفاده‌شده در مسابقات بسکتبال غرب آسیا و حاشیه‌هایی که دراین باره به وجود آمد، گفت: صحبت‌هایی شده بود که این بازی‌ها با نام خلیج است. مسابقات غرب و جنوب آسیا هم هستند. در رقابت‌های غرب آسیا ایران حضور دارد. مسابقات غرب آسیا با نام خلیج به انجام می‌رسد وگرنه مواضع کشور ما بر این است که خلیج فارس برای همیشه خلیج فارس خواهد بود و از مواضع خود کوتاه نخواهیم آمد.

وی افزود: سوپرلیگ ما هم با نام خلیج فارس برگزار می‌شود. باز مکاتبه‌ای را انجام دادیم تا شفاف‌سازی صورت بگیرد. اقدامات ما از طریق امور بین‌الملل انجام می‌شود، گرچه مساله‌ای رخ نداده بود. ما موضع خود را مثل بازی با استرالیا اعلام کردیم. آن موقع هم گفتم باید بازی در ایران برگزار شود. در ضمن خود آسیا هم به مسائل خاورمیانه واقف است.

 

 


 

 

http://media.dana.ir/1923685
ارسال نظر
نظرات