شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 18:52 منتشر شده در مورخ: 1401/11/02 شناسه خبر: 1923680
اعتراف رئیس کمیته داوران به اشتباه در یک بازی

افشاریان: با اشتباهات مماشات نمی‌کنیم/ نتیجه بازی مس – نساجی تغییر کرد

افشاریان: با اشتباهات مماشات نمی‌کنیم/ نتیجه بازی مس – نساجی تغییر کرد
رئیس کمیته داوران و عضو هیات رییسه فدراسیون درباره اتفاقات داوری مسابقات داوری هفته شانزدهم لیگ برتر گفت: در بازی‌های هفته قبل اشتباهات داوری در بازی مس رفسنجان و نساجی رخ داد، به طورریکه نتیجه بازی با رفتار داوران تغییر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فدراسیون فوتبال؛ خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران درباره اتفاقات داوری مسابقات هفته شانزدهم لیگ برتر اظهار داشت: در ابتدا ضمن تشکر از رسانه، هواداران تیم‌ها و خسته نباشید به همه مربیان، دست اندرکاران و بازیکنان باید بگویم با توجه به اتفاقات رخ داده در نخستین هفته از نیم فصل جدید مسابقات لیگ برتر، لازم می دانم جهت روشن شدن اتفاقات داوری این بازی‌ها به چند نکته اشاره داشته باشم.

وی ادامه داد: بی تردید کمیته داوران و فدراسیون فوتبال با وسواس دوچندانی نسبت به آماده سازی داوران و قضاوت آنها متمرکز است. با برگزاری دوره دانش افزایی نیم فصل، داوران لیگ با پشت سر گذاشتن تست آمادگی جسمانی و همچنین تحلیل بازی‌های دور رفت وارد مسابقات نیم فصل دوم شدند.

رییس کمیته داوران افزود: متاسفانه در بازی‌های هفته قبل اشتباهات داوری در بازی مس رفسنجان و نساجی رخ داد، به طورریکه نتیجه بازی با رفتار داوران تغییر کرد. شخصا بیشترین ناراحتی را از هر اشتباه تاثیرگذار دارم. هر داوری در هر بازی در نیم فصل دوم اشتباهی تاثیرگذار داشته باشد، جریمه خواهد شد و با هیچ داوری در هیچ سطحی مماشات وجود ندارد.

افشاریان اضافه کرد:‌ در سایر بازی‌ها مانند دیدار هوادار و آلومینیوم نیز داور یک پنالتی به نفع تیم هوادار گرفته است که البته داخل و یا بیرون بودن آن از محوطه جریمه به سختی قابل تحلیل است و حق را به داور می دهیم. در بازی تراکتور و گل گهر ادعای تیم تراکتور مبنی بر این است که قبل از ضربه پنالتی گل گهر بازیکن گل گهر در وضعیت آفساید بوده، با مشاهده فیلم های موجود به سختی می شود در اینباره اظهار نظر کرد.

وی عنوان کرد:‌ چنانچه این کمک داور هم در تشخیص خطا مرتکب اشتباهی شده باشد، طبق قوانین داوری صرفا در تشخیص آفساید اشتباه کرده. این صحنه یک حرکت تاثیرگذار در بازی نیست و در ادامه در منطقه جریمه، بازیکن تراکتور مرتکب جریمه پنالتی شده است.

رئیس کمیته داوران خاطرنشان کرد: با عنایت به گزارش و نمرات ناظران داوری کشور، در سایر بازی‌ها مشکلی وجود نداشته است. یادآوری می کنم اولین شخصی که به اشتباه داوران ورود می کند، خودم هستم و از بابت قضاوت بعضا نامتعارف داوران واقعا ناراحت می‌شوم.

افشاریان افزود: در پایان به همه مربیان، بازیکنان و دست اندرکاران تیم‌هایی که به هر طریق از داوری متضرر می شوند تاکید دارم که هیچ مصاحبه و رفتار تند و گاهی بی احترامی در رابطه با این قشر زحمت کش قابل پذیرش نیست و کمیته داوران تلاش می کند نسبت به چینش داوری بازی‌ها حساسیت و وسواس بیشتری به خرج دهد. بار دیگر از زحمات تمام کسانی که صادقانه برای فوتبال زحمت می کشند، تشکر می‌کنم.


 

 

http://media.dana.ir/1923680
ارسال نظر
نظرات