شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:56 منتشر شده در مورخ: 1401/11/02 شناسه خبر: 1923625
چمران:

پارلمان باید بدانداقدامات اخیر ملت ما را مقاوم تر می کند/حمایت همه جانبه از سپاه خواهیم داشت

پارلمان باید بدانداقدامات اخیر ملت ما را مقاوم تر می کند/حمایت همه جانبه از سپاه خواهیم داشت
رئیس شورای شهرتهران گفت:اقدام اخیر پارلمان اروپا مغایر با تمام اصول و قوانین بین المللی است؛ پاسخ ما در برابر این تحرکات سخت خواهد بود و حمایت همه جانبه از سپاه خواهیم داشت و پارلمان باید بداند این اقدامات ملت ما را مقاوم تر و پایدارتر می کند و آنها را نمی ترساند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، پیش از آغاز یکصد و بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح موضوعات جلسه هم اندیشی صبح امروز میان اعضای شورا گفت: به غیر از بخش کوچکی از زمان این جلسه که در مورد مسائل داخلی شورا و شهرداری صرف شد مابقی زمان درباره کار زشت و سخیف پارلمان اروپا بود که شورا به این نتیجه رسیده که در این حوزه مسئولیت دارد و باید اقداماتی را انجام دهد. بی تردید نیروی سپاه جزئی از نیروهای مسلح کشور ماست و کار پارلمان اروپا مخالف قوانین بین‌المللی است.

وی افزود: در این راستا تصمیماتی گرفته شد از جمله آنکه یک نفر از فرماندهان سپاه به صحن شورا دعوت شود و عده‌ای از اعضا با لباس سپاه در صحن شورا حضور پیدا کنند. همچنین بیانیه‌ای تهیه شود و بازدیدهایی از پادگان‌های سپاه صورت بگیرد.

چمران ادامه داد: این اقدامات در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ایستادن در مقابل این کار بچگانه پارلمان اروپا انجام خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حضور رئیس سازمان استاندارد در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران، گفت: اختلاف نظرهایی در حوزه استاندارد وجود دارد که امروز با بحث و گفت‌وگو این اختلاف نظرها را حل خواهیم کرد و مواردی که مربوط به آلودگی هواست مورد بحث قرار می‌گیرد. خواسته ما این است که استاندارد روی مواردی همچون بنزین و اتومبیل‌ها سفت و سخت بایستد و ما نیز در این راستا حمایت خواهیم کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره اعلام اسامی ساختمان‌های ناایمن در شهر تهران نیز گفت: ۱۲۹ ساختمان فقط به لحاظ آتش نشانی ایمنی‌شان مورد سنجش قرار گرفته، کار خوبی است ما نیز موافق آن هستیم و دادستانی نیز تذکرات لازم را در این حوزه داده اما آنچه که مهم است جلساتی است که در ستاد بحران به صورت مشترک تشکیل شده تا ساختمان‌ها را به لحاظ تخصصی از بعد آتش نشانی و استحکام بنا مورد بررسی قرار دهد و به ساکنان و مالکین ساختمان نیز موضوع اعلام می‌شود.

وی تاکید کرد: شهرداری هم وقتی که قرار بشود این کار را انجام دهد لیست ساختمان‌ها را اعلام خواهد کرد. یک سری مسائل بوده که شهرداری باید اطمینان حاصل کند و پس از آن لیست ساختمان‌ها را اعلام خواهد کرد.


 مهدی چمران همچنین در یکصد و بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تروریست خواندن یکی از ارکان مهم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توسط پارلمان اروپا گفت: اروپای حامی داعش و تروریست کسانی را که دور از سرزمین های خود بساط داعش را برچیدند، تروریست می خوانند.

وی افزود: اگر شهید سلیمانی و شهید همدانی نبودند داعش در اروپا خواب را از چشمان آنها می ربود؛ همانطور که مدتی خواب آنها را به هم ریختند. جای شهید و جلاد را عوض کردن همینجاست.

چمران با بیان اینکه منافقین حداقل ۱۷ هزار نفر را به شهادت رساندند، یادآور شد: وقتی جای پای آنها در پارلمان اروپا باز می شد باید انتظار چنین تصمیماتی نیز می رفت و با سپاه دشمنی می شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به راه اندازی چالش مذهب علیه مذهب توسط داعش و نشان دادن اسلام به عنوان دین خشونت طلب، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی و سپاه پاسداران مقابل این اقدام ایستاد و نقشه آنها را نقش بر آب کردند و با توجه به این موضوع باید از سپاه و ملت ما انتقام بگیرند. سپاه بخشی از نیروهای رسمی جان بر کف ماست و هیچ کسی در دنیا نمی تواند بپذیرد که نیروی مسلح او را تروریست بخوانند.

وی تأکید کرد: این اقدام مغایر با تمام اصول و قوانین بین المللی است؛ پاسخ ما در برابر این تحرکات سخت خواهد بود و حمایت همه جانبه از سپاه خواهیم داشت و قطعاً و یقیناً به همین جا ختم نخواهد شد و پارلمان باید بداند این اقدامات ملت ما را مقاوم تر و پایدارتر می کند و آنها را نمی ترساند.

چمران ادامه داد: آنها این توطئه را چیدند چون توطئه قبلی و اغتشاشات نتیجه نداد و حالا باید انتقام خود را بگیرند و به قول خودشان کارهایی را آماده کردند که علیه ایران انجام دهند؛ آنها بی حرمتی به قرآن کریم و قرآن سوزی در کشورها را راه می اندازند و حقوق بشر را توهین به کتابی مقدس می دانند و از این گونه افراد بعید نیست چنین تصمیماتی بگیرند.

وی با بیان اینکه ترور و تروریست یک بازیچه مضحک برای آنهاست، یادآور شد: حاج قاسم که مهمان رسمی یک کشور بود، با آخرین امکانات و تکنولوژی روز مورد حمله قرار گرفت و به شهادت رسید؛ به دستور مستقیم رئیس جمهور آمریکا ترور انجام می دهند و سپاه پاسداران را تروریست می‌خوانند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: باز هم تکرار می کنیم در مقابل تصمیم بچگانه پارلمان اروپا عکس العمل سختی خواهیم داشت و در سیاه ترین روزهای اروپا ثبت خواهد شد؛ شورای شهر تهران یکپارچه این تصمیم سخیف و غیرقابل توجیه اروپا را به سختی محکوم می کند و انتظار داریم عاملان به خود بیایند و بدانند که چه کاری انجام می دهند و باید بیدار شوند و این خرابی بزرگ را ترمیم کنند.

وی افزود: انتظار ما از دولت و مجلس نیز این است که در صورت عدم تغییر در موضع پارلمان، عکس العملی پشیمان کننده داشته باشند چرا که سپاه پرافتخارترین نهاد ملی ما به شمار می رود.

چمران با بیان اینکه باید با دوستان و هم پیمانان نیز بحث کنیم، یادآور شد: تعجب آور است که این افراد واقعیت را فراموش می کنند؛ رهبری ما مقاوم ایستاده و شهدا خون خود را دادند تا به پیروزی برسیم و امروز نیز می‌ایستیم تا به پیروزی برسیم و دوستان بدانند که فریب چند هزار توئیت را نخورند. خورشید همیشه پشت ابر نمی ماند.

وی تأکید کرد: ما بدون منت و بنابر وظیفه شرعی خود در مناسبت ها حضور پیدا می‌کنیم و انتظار بی لطفی‌ها و کم توجهی‌ها را از دوستان عزیز خود که اشتباه کرده‌اند، نداریم.

چمران با بیان اینکه برخی حرف دیروز مرا در خصوص آلودگی هوا بولد کردند، یادآور شد: برخی گفتند که شورا باید انجام می‌داد؛ نه اینگونه نیست و ما خود را به آب و آتش می زنیم تا اتوبوس تأمین کنیم.

http://media.dana.ir/1923625
ارسال نظر
نظرات