شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:44 منتشر شده در مورخ: 1401/11/02 شناسه خبر: 1923619
رئیس مرکز ملی فرش اعلام کرد؛

تولید بیش از ۲.۷ میلیون مترمربع فرش دستباف تا پایان آذرماه

تولید بیش از ۲.۷ میلیون مترمربع فرش دستباف تا پایان آذرماه
رئیس مرکز ملی فرش گفت: از ابتدای سال تا پایان آذرماه، ۲‌میلیون و ۷۲۲ هزار و ۴۸۷ متر مربع فرش دستباف در کشور تولید شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‬ نقل‬ از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرحناز رافع‬ رئیس مرکز ملی فرش اظهار‬ داشت : از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان آذرماه، ۲‌میلیون و ۷۲۲ هزار و ۴۸۷ متر مربع فرش دستباف در کشور تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.

رئیس مرکز ملی فرش‬ افزود: ‬ همچنین میزان تولیدات فرش دستباف کشور در سال گذشته سه میلیون و ۳۲۸ هزار و ۳۱۵ متر مربع بود که در مقایسه با سال ۹۹ با ۲ میلیون و ۲۶۵ هزار ۹۲۰ متر مربع ‏رشد ۴۶.۸ درصدی داشته است.

وی‬ با اشاره به اقدامات حمایتی به‌منظور افزایش تولید فرش در مرکز ملی فرش دستباف، گفت: طرح شناسنامه‌دار کردن اصالت فرش ‏فروش اقساطی فرش دستباف در اکوسیستم دیجیتال فروش، برگزاری همایش مشاهیر فرش ایران ‏و جشنواره ملی قالی فاخر از جمله اقدامات حمایتی این مرکز در حمایت از صنعت فرش دستباف است.

به گفته رافع، علاوه بر جمعیت زیادی که در روستاها و عشایر کشور به قالیبافی اشتغال دارند در کنار آن افراد زیادی اعم از رنگرز، رفوگر، نساج، بافنده، تاجر و غیره در تولید و تأمین فرش دستباف فعالند که خدمات آنان فرش ما را به هویت ایرانی تبدیل کرده است.

http://media.dana.ir/1923619
ارسال نظر
نظرات