شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 08:29 منتشر شده در مورخ: 1401/11/02 شناسه خبر: 1923578
قبلا انتقادها را به خودم می‌گرفتم اما آدم آرامی هستم؛

جهانبخش: فوتبالیست شدن یک امتیاز و هدیه‌ای از سوی خداوند است/ همه می خواهند از من پول نگیرند!

جهانبخش: فوتبالیست شدن یک امتیاز و هدیه‌ای از سوی خداوند است/ همه می خواهند از من پول نگیرند!
وینگر تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: وقتی جوان‌تر بودم انتقادها را به خودم می‌گرفتم، اما حالا خیلی راحت‌تر با این قضیه کنار می‌آیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ علیرضا جهانبخش که تابستان ۲۰۱۸ به حضور پنج ساله‌اش در فوتبال باشگاهی هلند پایان داد و با قراردادی به ارزش ۱۷ میلیون پوند از AZ آلکمار هلند به برایتون در لیگ برتر انگلیس پیوست، در سه سالی که در این تیم حضور داشت نتوانست شایستگی‌های خود را به اثبات برساند و در نهایت تابستان ۲۰۲۱ تصمیم گرفت با تیم فاینورد به فوتبال باشگاهی هلند بازگردد تا زمان بیشتری برای بازی کردن پیدا کند.

او که حالا دومین فصل حضورش در فاینورد را سپری می‌کند، پس از اُفت کوتاه مدتی که در این تیم داشت، اخیراً توانسته دوباره نظر آرنه اسلات سرمربی فاینورد را برای قرار گرفتن در ترکیب این تیم جلب کند و اتفاقاً عملکرد خوبی هم از خود ارائه کرده.
 
هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان که این فصل در ۱۸ بازی آمار سه گل زده و چهار پاس گل را از خود برجای گذاشته، در آستانه بازی حساس امشب (یکشنبه) فاینورد مقابل آژاکس در هفته هفدهم اردویژه هلند، مصاحبه‌ای به شرح زیر با سایت باشگاه فاینورد انجام داده است؛
 
* علیرضا، در مورد وضعیت تیم‌تان در آستانه بازی با آژاکس برای‌مان بگو.
 
در سه بازی اخیر وضعیت خوبی داشتیم. تیم خوبی داریم و باید بازی با اوترخت را هم می‌بردیم (دیداری که با تساوی پایان یافت). بازی با آژاکس با طرفداران دوآتیشه فاینورد بعد از دو سال همه‌گیری کرونا در ورزشگاه دکویپ انجام می‌شود. آماده‌سازی تیم در این هفته به خاطر این بازی حساس خیلی منحصربه‌فرد بوده. این هفته فقط این بازی را داریم که برای‌مان خیلی مهم است.
 
* در اوقات فراغت چطور وقت می‌گذرانی؟
 
من آدم آرامی هستم. بیشتر در باشگاه هستم، تمرینات آمادگی جسمانی انجام می‌دهم و بعد از آن به خانه می‌روم و غذا می‌خورم و سپس به استراحت کامل می‌پردازم. هر روز بعدازظهر هم نیم ساعت تا یک ساعت می‌خوابم. بعضی مواقع هم با دوستانم فیفا (بازی کامپیوتری) بازی می‌کنم.
 
 * در صفحه اینستاگرام خودت حدود ۱.۸ میلیون دنبال‌کننده داری و این بیشتر از دنبال‌کنندگان باشگاه فاینورد (۶۵۷ هزار) است. چطور با این قضیه کنار می‌آیی؟
 
من به این چیزها عادت دارم. هم خوبی دارد و هم بدی‌های مخصوص به خودش. وقتی جوان‌تر بودم انتقادها را به خودم می‌گرفتم، اما حالا خیلی راحت‌تر با این قضیه کنار می‌آیم.
 
* در ایران چطور؟ آیا در خیابان همه شما را می‌شناسند؟ برخوردت با مردم چطور است؟
 
در ایران اوضاع فرق می‌کند و همه به بازیکنان احترام می‌گذارند. یک بار سه سال پیش با خانواده‌ام برای غذا خوردن بیرون رفته بودیم که در حدود یک ساعت و نیم با مردم برای عکس گرفتن وقت گذاشتم. یک بار به یکی از دوستانم می‌گفتم این یک امتیاز است که ما فوتبالیست شدیم. این هدیه‌ای است که خداوند به ما داده، برای همین ما هم نباید خودمان را برای مردم بگیریم.
 
* چطور با این موقعیت و امتیاز می‌توانی برای مردم قیافه نگیری و به اصطلاح ما هلندی‌ها چطور می‌توانی با دو پا هنوز روی زمین باشی؟
 
از پدر و مادرم یاد گرفتم که هر روز انسان نرمالی باشم. بعضی مواقع البته اینطور رفتار کردن خیلی سخت است، چون مردم نظرات مختلفی دارند، اما همیشه با دید محبت و احترام به مردم نگاه می‌کنم.
 
* زندگی‌ات در هلند چطور است؟ فکر می‌کنم با توجه به شرایط فعلی ایران زندگی در اینجا را بیشتر ترجیح بدهی...
 
زندگی در هر دو کشور را دوست‌ دارم. ایران همیشه حامی من بوده و هست. در ایران وقتی برای غذا خوردن یا خرید به بیرون از خانه می‌روم، همه دوست دارند که بابت خریدهایم پولی از من نگیرند. من اما آدم آرامی هستم. دوست دارم در محیط آرامی باشم و برای خودم وقت بگذارم.
 
* تو در جاهای مختلفی زندگی کرده‌ای از جمله در انگلیس. نظرت راجع به شهر روتردام چیست؟
 
پنج سالی که قبلاً در هلند زندگی کردم، فقط یک بار به روتردام آمده بودم. روتردام شهر خیلی قشنگی است. من در طبقه بالای یک آپارتمان در روتردام زندگی می‌کنم و از آنجا می‌توانم کل شهر را ببینم. من عاشق این شهر و مردمانش هستم.
 
* وقتی می‌خواهی برای برای تغییر تیم تصمیم بگیری، چه فاکتورهایی برایت مهم  است؟
 
شهر، تماشاگران، مربی و زبان آن کشور مقصد. پیش از اینکه به فاینورد بیایم، آرنه اسلات پیامی برایم فرستاد و گفت که می‌خواهم تو را در فاینورد داشته باشم. قبلاً چند بار در شهر روتردام بازی کرده بودم و دوست داشتم روزی در اینجا بازی کنم. پارسال تیم خوبی داشتیم. امسال هم یک تیم جوان و مستعد در اختیار داریم و بازی در این تیم خیلی لذت‌بخش است.
 
* به بازیکن برزیلی جدید تیم‌ یعنی پیشاوو خیلی کمک می‌کنی. دلیلش این کار چیست؟
 
من هم پیش از این در موقعیت او بوده‌ام و زبان جدید کشور جدید برایم تازگی داشته است. به‌عنوان یک بازیکن باتجربه سعی می‌کنم به پیشاوو کمک ‌کنم. البته برای ارتباط گرفتن مشکل زبانی داریم، اما با ایما و اشاره و کمک دانیلوی برزیلی (مهاجم فاینورد) با هم ارتباط می‌گیریم.
 
* نتیجه بازی مقابل آژاکس را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
 
نمی‌توانم پیش‌‌بینی در این خصوص داشته باشم، اما ما ۳ امتیاز این بازی را می‌خواهیم.
http://media.dana.ir/1923578
ارسال نظر
نظرات