شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 20:30 منتشر شده در مورخ: 1401/11/01 شناسه خبر: 1923547

واشنگتن: اختلافاتی با ریاض داریم اما همچنان شریک هستیم

واشنگتن: اختلافاتی با ریاض داریم اما همچنان شریک هستیم
مشاور وزارت خارجه آمریکا در سخنانی با اذعان به وجود اختلافات میان کشورش و عربستان سعودی، بر پایبندی دولت آمریکا به توافقات با ریاض تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دیرک شولیه مشاور وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه "الحره" اعلام کرد: اختلافاتی میان ریاض و واشنگتن وجود دارد که به صورت واضح و روشن درباره آن صحبت می‌شود اما آمریکا روابط طولانی با عربستان دارد و ما هنوز شریک هستیم.

وی گفت: برخی اختلافات در روابط وجود دارد همانطور که در دهه‌های هفتاد در زمان ممنوعیت صادرات نفت از سوی عربستان بعد از جنگ ۱۹۷۳ با اسرائیل رخ داد اما واشنگتن شراکت قوی با ریاض در تمام زمینه‌ها به ویژه انرژی دارد.

شولیه همچنین گفت که دولت جو بایدن رئیس جمهوری کشورش متعهد به شراکت امنیتی با عربستان است.

تنش های جدید میان واشنگتن و ریاض پس از اقدام اوپک پلاس به رهبری عربستان سعودی برای کاهش تولید نفت به میزان دومیلیون بشکه در روز در گرماگرم افزایش سرسام آور قیمت گاز رخ داد و از همین رو چندین نماینده کنگره آمریکا خواستار بازنگری در روابط با ریاض شدند.

از آنجایی که کاهش تولید می تواند قیمت نفت را افزایش دهد، بسیاری این کاهش تولید را تلاش برای تامین بودجه جنگی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در اوکراین و تضعیف تحریم های آمریکا علیه آن می دانند.

http://media.dana.ir/1923547
ارسال نظر
نظرات