شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 15:16 منتشر شده در مورخ: 1401/11/01 شناسه خبر: 1923518

هندبال قهرمانی جهان| حمله هندبالیست ها به دروازه میزبان/ مصاف با تیم سوم المپیک

هندبال قهرمانی جهان| حمله هندبالیست ها به دروازه میزبان/ مصاف با تیم سوم المپیک
تیم ملی هندبال هندبال ایران در آخرین دیدار خود از مرحله نهایی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ به مصاف میزبان این رقابت‌ها خواهد رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، تیم ملی هندبال ایران در سومین دیدار خود از مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ لهستان روز یکشنبه ۲ بهمن ماه ساعت ۲۰:۳۰ (به وقت تهران) به مصاف تیم ملی لهستان، میزبان این مسابقات خواهد رفت.

محمد سیاوشی، علی رحیمی کازرونی، امیدرضا سرپوشی، مجتبی حیدرپور، محمدرضا اورعی، سلامان بربط، افشین صادقی، شهاب صادق‌زاده، وحید مسعودی، محمدمهدی بهنام‌نیا، میلاد قلندری، پویا نوروزی‌نژاد، محمد کیانی، مهرداد صمصامی، یاسین کبیریان‌جو، رضا یادگاری دهکردی، سید مهدی موسوی، صابر حیدری، محمدرضا کاظمی، علی کوهزاد ۲۰ ملی‌پوش حاضر در این مسابقات هستند.

روح‌الله اکرمی‌نیا (سرپرست)، وسلین وویوویچ (سرمربی)، حمید صادق شاه‌نشین (مربی)، شهداد مرتجی (مربی) و دانیال مصلح پور(پزشکیار) کادر تیم ملی هندبال ایران را در رقابت‌های قهرمانی جهان تشکیل می‌دهند.

تیم ملی هندبال ایران که از چند ماه پیش تحت هدایت وسیلین وویوویچ در آمده، در گروه A  رقابت‌های قهرمانی جهان در کنار اسپانیا، مونته‌نگرو و شیلی قرار گرفته و نخستین دیدار ملی پوشان مقابل شیلی با برتری ۲۵ بر ۲۴ به سود ایران به پایان رسید. همچنین ایران دومین گام به مصاف مونته‌نگرو رفت و با وجود یک نمایش خوب و دیدنی این دیدار را بانتیجه ۳۴ بر ۳۱ واگذار کرد. ملی‌پوشان کشورمان در آخرین دیدار خود از مرحله مقدماتی به مصاف تیم قدرتمند اسپانیا رفتند و با نتیجه ۳۵ بر ۲۲ مغلوب شدند.

تیم ملی ایران همچنین در اولین دیدار خود از مرحله اصلی این رقابت‌ها به مصاف اسلوونی رفت و این دیدار را با نتیجه ۳۸ بر ۲۱ واگذار کرد.  ملی‌پوشان کشورمان در دومین دیدار خود از این مرحله مقابل فرانسه با نتیجه ۴۱ بر ۲۹ مغلوب شدند.

لهستان با سابقه ۱۸ دوره کسب سهمیه رقابت‌های قهرمانی جهان و حضور در ۵ دوره از بازی‌های المپیک یکی از قدرت‌های هندبال اروپا به شمار می‌آید.

لهستانی‌ها در کارنامه خود کسب مدال برنز المپیک و همچنین یک نقره و 3 برنز قهرمانی جهان را دارند و در تلاش هستند تا در این دوره از مسابقات قهرمانی جهان بتوانند عملکرد درخشانی داشته باشند.

تیم ملی هندبال ایران پیش از مسابقات قهرمانی جهان در تورنمنت چهارجانبه کاتوویتس به مصاف لهستان رفت و این دیدار را با نتیجه ۳۲ بر ۲۷ واگذار کرد.

تیم‌های ملی ایران، مونته‌نگرو و اسپانیا از گروه A مسابقات قهرمانی جهان صعود کردند و در جمع ۲۴ تیم برتر جهان جای گرفتند. این اولین بار است که تیم ملی هندبال ایران به مرحله اصلی مسابقات قهرمانی جهان صعود می‌کند.


 

 

http://media.dana.ir/1923518
ارسال نظر
نظرات