شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1401/11/01 شناسه خبر: 1923504

تولید مجموعه‌ای در مورد خیرین مدرسه‌ ساز توسط شبکه‌ مستند

تولید مجموعه‌ای در مورد خیرین مدرسه‌ ساز توسط شبکه‌ مستند
مجموعه مستند تلویزیونی «انسان سازان» با هدف فرهنگ سازی در کار خیر و واکاوی زندگی خیرین مدرسه ساز در شبکه مستند سیما با همکاری خیرین مدرسه ساز تهران و مشارکت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در 10 قسمت تولید شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، مجموعه مستند تلویزیونی «انسان سازان» با هدف فرهنگ سازی در کار خیر و واکاوی زندگی خیرین مدرسه ساز در شبکه مستند سیما با همکاری خیرین مدرسه ساز تهران و مشارکت اداره کل آموزش و پرورش  شهر تهران در 10 قسمت تولید شده است.

این مجموعه که بر اساس زندگی مرحوم حاج آقا پرداختی چیذری، حاج اکبر ابراهیمی اهیمی، دکتر ناصر قفلی، دکتر گل نراقی، مهندس رازفر، برادران عبدالحامد و محمد تقی معتمدیان، حاج حسین حیدری، نعمت بنی آدم، نادره قریشی و دکتر عذرا خزائی  ساخته شده، 11 بهمن ساعت 9 تا 12  با حضور وزیر آموزش و پرورش  رئیس سازمان صدا و سیما، رییس و اعضای جامعه خیرین مدرسه ساز کشور دیگر مسئولین و هنرمندان در سالن مولانای مرکز همایش های صدا و سیما رونمایی می شود.

فیلم مستند زندگی دکتر رضا گل نراقی خیر مدرسه ساز یکی از قسمتهای مجموعه مستند انسان سازان  است که در جشنواره عمار با حضور وزیر آموزش و پرورش اکران شد.   

رضا گل نراقی در روزهای ابتدایی شروع جنگ‌تحمیلی تمام رفاه خود را با بالاترین سطح علمی،در کشور آمریکا رها کرده و به جهت عشق و علاقه به وطن، برای خدمت به هم‌میهمانش به ایران باز می گردد.

وی که از پیشتازان و پایه گذاران کاربرد علم ایمپلنت دندانپزشکی در  کشور است علاوه بر آموزش این تخصص بین دانشجویان رشته دندانپزشکی  تمام سود مالی  حاصل از شغلش  را وقف مدرسه سازی برای مناطق نیازمند کرده است.
وزیر آموزش و پرورش پس از تماشای این فیلم مستند  با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ زیبای مدرسه سازی، فیلم مستند انسان سازان را نمونه ای تاثیرگذار و دارای ارزش های هنری و اخلاقی ویژه خواند و افزود: آثاری از این قبیل می توانند زمینه ساز آگاهی و ایجاد رغبت افراد زیادی برای حمایت از امر مدرسه سازی شود.

بخشی از روایت این فیلم از زبان اساتیدی مانند شهرام ناظری، پروفسور احمدرضا بهره مند،  ایرج حسابی فرزند پروفسور حسابی و پروفسور فرشاد یکتا، گفته می شود.

http://media.dana.ir/1923504
ارسال نظر
نظرات