شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اربعین
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1401/06/16 شناسه خبر: 1895662

نحوه ثبت درخواست وام قرض الحسنه اربعین در سامانه سماح/ شرایط پرداخت وام اعلام شد

نحوه ثبت درخواست وام قرض الحسنه اربعین در سامانه سماح/ شرایط پرداخت وام اعلام شد
از آنجایی که در نظر است برای زائرین عتبات عالیات تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت یکساله واریز شود؛ لذا ضروری است زائرین محترم تقاضای خود را در سامانه سماح اعلام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزیر اقتصاد چند روز گذشته اعلام کرد که قرار است با دستور رئیس جمهور برای کاهش هزینه‌های زائران اربعین حسینی (ع) برای حضور در بزرگ‌ترین اجتماع بشری جهان، شبکه بانکی تا سقف ۵ میلیون تومان برای خانواده‌های عازم عتبات و ۳ میلیون تومان برای زائران انفرادی تسهیلات قرض الحسنه در نظر بگیرد.

 

وام قرض الحسنه اربعین خودکار از یارانه سرپرست خانوار کسر می‌شود

 

از روز گذشته درخواست تسهیلات زائران اربعین در سامانه سماح به نشانی اینترنتی samah.haj.ir فعال شد که براین اساس زائران سرپرست خانواری که یارانه دریافت می‌کنند می توانند تقاضای خود را در این سامانه ثبت کنند و پس از درخواست در صورتی که از مرزهای زمینی خارج شوند، مبلغ این تسهیلات به‌صورت خودکار و بدون نیاز به حضور در شعبات بانکی به حساب سرپرست خانوار واریز شده و با هماهنگی سازمان‌های هدفمندی یارانه‌ها، حج و زیارت، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی اقساط این تسهیلات یک‌ ساله از حساب یارانه سرپرست خانوار کسر می‌شود. البته امکان بازپرداخت به صورت عادی هم وجود دارد.

میزان این تسهیلات برای سرپرست خانوار ۳ میلیون تومان، سرپرست خانوار همراه با یک نفر از اعضای خانوار تحت پوشش او ۴ میلیون تومان و سرپرست خانوار و ۲ نفر یا بیشتر از اعضای خانوار تحت پوشش او ‌۵ میلیون تومان است.

گفتنی است؛ این تسهیلات مشمول همه زواری که تا روز اربعین خروج آنها قطعی خواهد شد، می‌شود و نرخ سود آن ۴ درصد است که که این وام بعد از گذشت دو روز از ثبت نام به حساب سرپرست خانوار واریز خواهد شد.
 
 
بیشتر بخوانید:

شرایط پرداخت وام قرض‌ الحسنه اربعین

از آنجایی که در نظر است برای زائرین عتبات عالیات تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت یکساله پرداخت شود؛ لذا شرایط پرداخت این تسهیلات به شرح ذیل اعلام شد:

 
۱- متقاضی حتماً سرپرست خانوار و دریافت‌کننده یارانه باشد (این تسهیلات بدون نیاز به مراجعه به بانک‌ها در حساب یارانه سرپرست خانوار واریز و اقساط آن با سررسید یک‌ساله از محل یارانه کسر می‌شود) و در خصوص زائرانی که سرپرست خانوار نیستند امکان بهره‌مند از این تسهیلات با رضایت سرپرست خانوار فراهم خواهد شد.
 
۲- متقاضی الزاماً باید در سامانه حج و زیارت (سماح) درخواست استفاده از تسهیلات را ثبت کرده و در ایام اربعین صرفاً از طریق مرزهای زمینی سفر کرده باشند.
 
۳- میزان تسهیلات برای یک نفر سرپرست خانوار سه میلیون تومان، به همراه یک نفر از اعضای تحت پوشش چهار میلیون تومان و همراهان ۲ نفر یا بیشتر پنج میلیون تومان خواهد بود.

 

مراحل ثبت نام درخواست وام قرض الحسنه اربعین

 
برای انجام مراحل ثبت نام ابتدا باید به پایگاه اینترنتی این سامانه به نشانی https://samah.haj.ir/ مراجعه کنید.
 
 
 
بعد از ورود به سامانه گزینه ثبت درخواست تسهیلات را انتخاب کرده و سپس با مطالعه شرایط ثبت نام تیک گزینه موافقم را زده و ثبت درخواست را انتخاب کنید.
 

 

سپس با وارد کردن کد ملی و شماره شناسنامه خود گزینه جستجو را را انتخاب کنید.

 

شماره تلفن همراه خود را با دقت وارد کنید.

 

سپس کدی را که به شماره موبایلتان ارسال شده در فیلد زیر وارد کنید.

 

و در آخر با انتخاب بانک مورد نظر خود گزینه ثبت را انتخاب کنید.

 

 

بیشتر بخوانید:

پیاده روی اربعین حسینی + جزئیات

http://media.dana.ir/1895662
ارسال نظر
نظرات
محمودبابایی
1401/07/12 - 17:29
پاسخ
متاسفانه بنده ثبت نام کردم کربلا با خانواده‌رفتم و برگشتم هنوز به حسابم واریز نشده
rateup 4
ratedown 0
حسین چمن آرا
1401/07/12 - 23:30
پاسخ
باسلام من تقریباً پانزده روز پیش ثبت نام کردم اما تا الان هیچ خبری نشده به این وام هم نیاز مبرم دارم
rateup 3
ratedown 0
حسین چمن آرا
1401/07/12 - 23:31
پاسخ
باسلام من تقریباً پانزده روز پیش ثبت نام کردم اما تا الان هیچ خبری نشده به این وام هم نیاز مبرم دارم
rateup 3
ratedown 0